Kůže

Nabízíme kůže z Toskánska, které jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů a zpracovány s ohledem na životní prostředí. Naše kůže jsou vhodné pro výrobu oblečení, obuvi, doplňků a nábytku. Nabízíme širokou škálu barev, vzorů a textur, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Naše kůže z Toskánska jsou symbolem elegance, luxusu a kvality.

Podkategorie

 • Třísločiněná kůže

  Třísločiněné usně:

  Třísločinění je jeden z nejstarších způsobů činění usní. Třísloviny, jsou složité organické látky vyskytující se v přírodě nebo vyráběné synteticky. Suroviny, z nichž se třísloviny získávají, nazýváme třísliva. V přírodě jsou to kůry stromů, dřevo, listy a kořeny některých rostlin. Jejich vyluhováním získáváme výtažky, které lze použít k přímému činění. Vedle nich existují ještě třísliva syntetická, tzv. syntany, které mají lepší vlastnosti než třísliva přírodní. Třísločiněné usně se používají jako usně spodkové, řemenové, sedlářské nebo brašnářské.

 • Hovězí usně
 • Nappa

  V klasickém smyslu, pokud vycházíme z popisu z knih z počátku dvacátého století, pak kůže Napa:

  muže bit vyrobena pouze z ovčích a/nebo jehněčích kůží;

  činěno postupně dichromany a rostlinnými taniny, kombinované činění (napůl chromovaná kůže);

  tukové směsi - živočišného původu a rostlinné oleje, které v kombinaci s přírodními tříslovinami dodávají materiálu „tu velmi přirozenou vůni přírodní kůže“;

  barvené úplným ponořením do barvicí lázně, tj. barvené do celé hloubky (0,5-0,7 mm) včetně zadní strany melounu, penetračními barvivy typu uhelný tar-anilin.

  Dnes je do jisté míry přípustné označovat jako NAPPA pouze jeden druh kůže – semianilinový typ.

 • Semiš

  Semiš je druh kůže, která je charakteristická svým jemným a měkkým povrchem. Tento materiál se získává broušením rubové strany kůže, což mu dodává typickou „chlupatost“. Semiš se často používá na výrobu obuvi, galanterie a pracovních rukavic, ale vyžaduje pečlivou údržbu, jako je kartáčování a impregnace, aby si zachoval svůj atraktivní vzhled a odolnost.

Aktivní filtry